Rodzina Monet – przełom w gatunku młodzieżowych książek obyczajowych?

“Rodzina Monet” to seria powieści obyczajowych autorstwa Weroniki Marczak. W pasjonującej historii pozornie zwykłego życia kilkunastoletniej Hailie czytelnicy mogą odnaleźć nie tylko samych siebie i swoje prywatne problemy, ale też motywację i siłę do radzenia sobie z przeciwnościami losu. Na czym skupia się fabuła powieści o rodzinie Monet?

“Rodzina Monet” – o czym jest?

Życie kilkunastoletniej Hailie zmienia się diametralnie, kiedy rodzina tragedia zmusza ją do przeprowadzki do Pensylwanii i zamieszkania w willi swoich braci. Relacja nastolatki z dorosłymi mężczyznami ma chłodny i zdystansowany charakter – brak tutaj miejsca na uczucia, emocjonalność i zażyłość rodzinną. W tym nieprzyjaznym, ale również i fascynującym środowisku, młoda dziewczyna powoli odkrywa siebie. Wkraczając w życie oparte na posiadaniu pieniędzy i władzy, nastolatka musi zmierzyć się z tajemnicą rodziną, która do tej pory była przed nią ukrywana za wszelką cenę.

Kto jest odbiorcą serii o życiu Hailie Monet?

Powieści Weroniki Marczuk są skierowane do szeroko rozumianego grona młodych dorosłych. Bezpośrednie obcowanie z problemami dorastania, poznawanie swojej uczuciowości i przezwyciężanie problemów w budowaniu trwałych relacji, pozwalają każdemu nastoletniemu miłośnikowi książek na utożsamienie się z życiem Hailie Monet. Lektura poszczególnych tomów będzie też wartościowym spędzeniem czasu przez starszych czytelników, którzy z pewnością docenią bogaty styl literacki autorki.

“Rodzina Monet” – znakomity przykład jakościowego young adult

Niemalże każdego miesiąca na rynku pojawia się przynajmniej kilka nowych – zarówno polskich, jak i anglojęzycznych – pozycji z gatunku young adult. Czytanie w okresie nastoletnim ponownie wraca do łask, dlatego wielu twórców za wszelką cenę stara się w swojej twórczości posiadać przynajmniej jedną powieść tego typu. “rodzina monet” wyróżnia się na tle innych, będąc przykładem przemyślanej i wyważonej sagi książkowej, która niesie ze sobą wartościowe przesłanie. Aspekt ten jest szczególnie ważny dla dorastających odbiorców, dlatego warto w wolnej chwili zapoznać się z losami Hailie Monet.