Rodzina Monet – czytelniczy hit wśród nastolatek

Seria “Rodzina Monet” w krótkim czasie zyskała ogromną popularność, przebojem trafiając z platformy Wattpad do wszystkich księgarni i na największe targi książki. W czym tkwi sekret tak wielkiego powodzenia historii o rodzinie Monet?

“Rodzina Monet” – czytelniczy hit wśród nastolatek

Seria “Rodzina Monet” to znany i bardzo popularny cykl książek autorstwa Weroniki Anny Marczak. Główną bohaterką jest 14-latka, Hailie Monet, która po śmierci mamy i babci musi przeprowadzić się z Wielkiej Brytanii do USA. Z Londynu dziewczynka trafia do Pensylwanii, gdzie zmuszona jest ułożyć sobie relacje z piątką swoich przyrodnich starszych braci.

Tragiczne wypadki z przeszłości, nowe miejsce i toksyczni bracia przyzwyczajeni do życia w luksusie sprawiają, że Hailie nagle znajduje się w niezwykle trudnej sytuacji. Jak dziewczynka odnajduje się w zupełnie nowym dla siebie środowisku? Czy sobie poradzi? Jak potoczą się jej losy? Sprawdziło to już wiele milionów czytelników. Obecnie serię tworzą trzy części: “Rodzina Monet: Skarb”, “Rodzina Monet: Królewna”, “Rodzina Monet: Perełka”. W przygotowaniu jest czwarty tom cyklu “Rodzina Monet. Diament”. Całą serię wydaje wydawnictwo You&YA.

“Rodzina Monet” – zaciekawia, wzrusza, bawi i uczy

Fabuła “Rodziny Monet” obfituje w przygody i liczne zwroty akcji. Przedstawiając przygody Hailie, autorka pokazuje nastolatkom jak radzić sobie w trudnych chwilach i skomplikowanych sytuacjach. W książkach pojawia się problem żałoby, zaburzeń odżywiania, reakcji na bogactwo, czy niełatwych relacji międzyludzkich.

“Rodzina Monet” nie jest jednak przykładem moralizującej dydaktyki. Książki są świetną rozrywką. Weronika Anna Marczak wprowadza ciekawe wątki kryminalne oraz stawia przed bohaterką tajemnice rodzinne do rozwikłania. We wszystkich książkach z serii czytelnicy znajdą zarówno trzymające w napięciu historie, zabawne sytuacje, jak i wiele wzruszających momentów. Wszystko to sprawia, że “Rodzina Monet” wciąga, intryguje, chwyta za serce oraz wyciska łzy z oczu. Także te ze śmiechu.