Od internetowej publikacji do bestsellera

Życie nastoletniej Hailie wywraca się o 180 stopni. W tragicznym wypadku giną jej dwie najukochańsze osoby – mama i babcia. Dziewczyna zmuszona jest wyprowadzić się z rodzinnego domu i zamieszkać z piątką starszych braci, o których istnieniu nie miała pojęcia. Hailie stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, którego zupełnie nie zna.

Seria “rodzina monet” to historia o dorastaniu, próbie poznania samego siebie i odnalezienia swojej tożsamości, ale także tęsknocie, samotności i pozornie idealnym życiu. Hailie ma przed sobą wiele rodzinnych tajemnic, które będzie musiała odkryć na własną rękę.

Internetowy sukces

Opowiadania autorstwa Weroniki Anny Marczak po raz pierwszy zostały opublikowane w 2019 roku na platformie, która zrzesza miłośników pisania i czytania, o nazwie Wattpad. Z każdym udostępnianym rozdziałem, popularność rosła. Historia opowiadająca o młodej Hailie i jej braciach zgromadziła tylu fanów, że z czasem postanowiono opublikować ją w wersji papierowej. Wydawnictwo You&YA wydało pierwszą część jesienią w roku 2022.

Kolejne tomy

Seria “Rodzina Monet” podzielona została oryginalnie na cztery tomy, które nazywają się kolejno: “Skarb”, “Królewna”, “Perełka” i “Diament”. W wersji papierowej “Królewna” i “Perełka”, a więc drugi i trzeci tom serii, zostały podzielone na dwie części. Z tego powodu opublikowanych zostało dotychczas już pięć książek. Prace nad wydaniem ostatniego tomu serii nadal trwają i wkrótce możemy spodziewać się daty publikacji. Seria dostępna jest nie tylko w wersji papierowej. Możemy ją również znaleźć w formie e-booka lub audiobooka.

Komu spodoba się seria?

“Rodzina Monet” najchętniej czytana jest przez publikę w młodszym wieku, jako że książki z tej serii należą do popularnego gatunku kierowanego głównie do młodzieży, zwanego “Young Adult”. Pomimo tego, również dorośli chętnie sięgają po publikacje Weroniki Marczak. Seria o rodzinie Monetów łączy w sobie elementy romansu, problemów młodych ludzi, dorastania, ale szczególną uwagę przywiązuje ona do, czasami trudnych, relacji rodzinnych.